Vishay/Dale RNC50J3320BSRE6
RNC50J3320BSRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J3320BSRE6
Brief Description
RES 332 OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J3320BSRE6.pdf
Availability of RNC50J3320BSRE6
QUANTITY
RNC50J3320BSRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J3320BSRE6
Internal Part NumberEIS-RNC50J3320BSRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)332
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J3320BSRE6
Related LinksRNC50J3, RNC50J3320BSRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J3320BSRE6 Details Description
Related parts for RNC50J3320BSRE6
IC 3DRVR/5RCVR RS232 3V 28-SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CONN HEADER .8MM 20POS SMD datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
DIODE VARACTOR 15V 20MA 0402 datasheet.pdf
RES SMD 13.7KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 8200UF 20% 400V SCREW datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 83MA 6.5 OHM SMD datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 2.96A 43 MOHM datasheet.pdf