Vishay/Dale RNC50J3321BRRE6
RNC50J3321BRRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J3321BRRE6
Brief Description
RES 3.32K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J3321BRRE6.pdf
Availability of RNC50J3321BRRE6
QUANTITY
RNC50J3321BRRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J3321BRRE6
Internal Part NumberEIS-RNC50J3321BRRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.32k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J3321BRRE6
Related LinksRNC50J3, RNC50J3321BRRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J3321BRRE6 Details Description
Related parts for RNC50J3321BRRE6
BOX ABS ALMOND 5.62"L X 3.25"W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 160V SCREW datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 250 OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf