Vishay/Dale RNC50J3321BSR36
RNC50J3321BSR36 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J3321BSR36
Brief Description
RES 3.32K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J3321BSR36.pdf
Availability of RNC50J3321BSR36
QUANTITY
RNC50J3321BSR36 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J3321BSR36
Internal Part NumberEIS-RNC50J3321BSR36
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.32k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J3321BSR36
Related LinksRNC50J3, RNC50J3321BSR36 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J3321BSR36 Details Description
Related parts for RNC50J3321BSR36
RELAY GENERAL PURPOSE SPDT 2A 5V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC BUS BUFF TRI-ST QD 14VQFN datasheet.pdf
TRANSMITTER MIMO 5GHZ 5CH 68TQFN datasheet.pdf
RES SMD 2.49KOHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 15POS 3.81MM datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
RJ45 STACKED LED 8 PORT datasheet.pdf
MKP 4.7UF 5% 850VDC DRAWING T7 datasheet.pdf