Vishay/Dale RNC50J3323BSR36
RNC50J3323BSR36 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J3323BSR36
Brief Description
RES 332K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J3323BSR36.pdf
Availability of RNC50J3323BSR36
QUANTITY
RNC50J3323BSR36 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J3323BSR36
Internal Part NumberEIS-RNC50J3323BSR36
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)332k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J3323BSR36
Related LinksRNC50J3, RNC50J3323BSR36 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J3323BSR36 Details Description
Related parts for RNC50J3323BSR36
RES SMD 5.6M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 35V 20% RADIAL datasheet.pdf
IC FET MUX/DEMUX SGL 16TSSOP datasheet.pdf
Crystal 14.31818MHz 30ppm Series 25 Ohm -40°C - 85°C Through Hole HC49/U datasheet.pdf
Connector Receptacle 12 Position 0.156" (3.96mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
RES 1.47K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SCR FAST SW 1200V 200A TO200AB datasheet.pdf
CONN HDR 15POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf