Vishay/Dale RNC50J3361BSBSL
RNC50J3361BSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J3361BSBSL
Brief Description
RES 3.36K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J3361BSBSL.pdf
Availability of RNC50J3361BSBSL
QUANTITY
RNC50J3361BSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J3361BSBSL
Internal Part NumberEIS-RNC50J3361BSBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.36k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J3361BSBSL
Related LinksRNC50J3, RNC50J3361BSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J3361BSBSL Details Description
Related parts for RNC50J3361BSBSL
IC FPSLIC 40K GATE 25MHZ 144LQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 WW datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU SOT23-8 datasheet.pdf
CONNECTOR RECEPT 64POS STR datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
IC MOSFET DRIVER 2CH 6A 8TDFN datasheet.pdf
LED 3MM 3X1 R/Y,R/G,R/G,G DIFF datasheet.pdf
SE SURFACE BELT 1X30" A MED datasheet.pdf
CONN HEADER STRT datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS INLINE SKT datasheet.pdf
RES 590 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
6,8UF 160V 8X11,5 datasheet.pdf