Vishay/Dale RNC50J3543BSB14
RNC50J3543BSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J3543BSB14
Brief Description
RES 354K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J3543BSB14.pdf
Availability of RNC50J3543BSB14
QUANTITY
RNC50J3543BSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J3543BSB14
Internal Part NumberEIS-RNC50J3543BSB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)354k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J3543BSB14
Related LinksRNC50J3, RNC50J3543BSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J3543BSB14 Details Description
Related parts for RNC50J3543BSB14
IC FPGA 158 I/O 240PQFP datasheet.pdf
TVS DIODE 110VWM 177VC DO204AC datasheet.pdf
TRIMMER 5K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
Connector Receptacle 60 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CAP CER 30PF 150V 0606 datasheet.pdf
IC DAC 8BIT SRL 8SOIC datasheet.pdf
RES 182 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
INSULATOR RECT TO220 0.213" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 600W datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
TESTER CALIB FORGROUND GARD 4.5 datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 82K OHM 14SOIC datasheet.pdf