Vishay/Dale RNC50J3570BSBSL
RNC50J3570BSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J3570BSBSL
Brief Description
RES 357 OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J3570BSBSL.pdf
Availability of RNC50J3570BSBSL
QUANTITY
RNC50J3570BSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J3570BSBSL
Internal Part NumberEIS-RNC50J3570BSBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)357
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J3570BSBSL
Related LinksRNC50J3, RNC50J3570BSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J3570BSBSL Details Description
Related parts for RNC50J3570BSBSL
IC Z8 MCU OTP 4K 28SOIC datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON SQUARE GRAY datasheet.pdf
IC DAC 12BIT QUAD V-OUT 28DIP datasheet.pdf
MOSFET P-CH 6V 1.8A 8MSOP datasheet.pdf
DIODE ZENER 100V 1W DO213AB datasheet.pdf
OSC XO 200.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
RES SMD 36.5 OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 12 OHM 1606 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
PIN CONTACT SZ22/22 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 1.8V datasheet.pdf