Vishay/Dale RNC50J3882BSRSL
RNC50J3882BSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J3882BSRSL
Brief Description
RES 38.8K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J3882BSRSL.pdf
Availability of RNC50J3882BSRSL
QUANTITY
RNC50J3882BSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J3882BSRSL
Internal Part NumberEIS-RNC50J3882BSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)38.8k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J3882BSRSL
Related LinksRNC50J3, RNC50J3882BSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J3882BSRSL Details Description
Related parts for RNC50J3882BSRSL
MOSFET N-CH 70V 35A TO-220 datasheet.pdf
RES SMD 2.43K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 112POS .050 datasheet.pdf
RES SMD 4.3 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 4.87KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 350V SNAP datasheet.pdf
ISO MINI RELAY CO 5PIN 24V 20A datasheet.pdf
FIXED IND 180NH 710MA 190 MOHM datasheet.pdf
CONN SOCKET 12POS 2ROW BRDMT SMD datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
ROTARY NON-CONTACT ANALOG SENSOR datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf