Vishay/Dale RNC50J3922BSB14
RNC50J3922BSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J3922BSB14
Brief Description
RES 39.2K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J3922BSB14.pdf
Availability of RNC50J3922BSB14
QUANTITY
RNC50J3922BSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J3922BSB14
Internal Part NumberEIS-RNC50J3922BSB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)39.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J3922BSB14
Related LinksRNC50J3, RNC50J3922BSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J3922BSB14 Details Description
Related parts for RNC50J3922BSB14
BOX ABS GRAY 7.2"L X 3.65"W datasheet.pdf
RES SMD 14K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 3.92K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
JUMPER OVER BARRIER datasheet.pdf
CONN HEADR 62POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
KEYPAD LEGEND TILE HORN datasheet.pdf
TERM BLOCK INSERTION BRIDGE datasheet.pdf
FIXED IND 100NH 50MA 4.5 OHM SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
HC-P:4X AUDIO JACKS datasheet.pdf
MARKERS datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf