Vishay/Dale RNC50J3922FSRE6
RNC50J3922FSRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J3922FSRE6
Brief Description
RES 39.2K OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J3922FSRE6.pdf
Availability of RNC50J3922FSRE6
QUANTITY
RNC50J3922FSRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J3922FSRE6
Internal Part NumberEIS-RNC50J3922FSRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)39.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J3922FSRE6
Related LinksRNC50J3, RNC50J3922FSRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J3922FSRE6 Details Description
Related parts for RNC50J3922FSRE6
RES ARRAY 2 RES 510 OHM 0404 datasheet.pdf
CONNECTOR HEADER 48POS R/A datasheet.pdf
RES SMD 33.2 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN PLUG 20POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 300W datasheet.pdf
RES 715 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 4PIN CRIMP datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
CONN DSUB COMBO THRU-HOLE datasheet.pdf
CAP CER 9.3PF 25V NP0 01005 datasheet.pdf
PT FO 2.0MM OFNR XG LC SC YEL datasheet.pdf