Vishay/Dale RNC50J4221FRBSL
RNC50J4221FRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J4221FRBSL
Brief Description
RES 4.22K OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J4221FRBSL.pdf
Availability of RNC50J4221FRBSL
QUANTITY
RNC50J4221FRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J4221FRBSL
Internal Part NumberEIS-RNC50J4221FRBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.22k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J4221FRBSL
Related LinksRNC50J4, RNC50J4221FRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J4221FRBSL Details Description
Related parts for RNC50J4221FRBSL
IDC CABLE - MSC10K/MC10M/MCG10K datasheet.pdf
RELAY REED SPST 2A 12V datasheet.pdf
CARD EDGE 12POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN TERM FEMALE 16AWG 30GOLD datasheet.pdf
TOOL HAND FOR DUOPLUG datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 2POS VERT 5MM datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 10POS 10.16MM datasheet.pdf
REPLACEMENT ACT FOR MA-12 RED datasheet.pdf
RES 6.8 OHM 2.25W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf