Vishay/Dale RNC50J4421FSRSL
RNC50J4421FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J4421FSRSL
Brief Description
RES 4.42K OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J4421FSRSL.pdf
Availability of RNC50J4421FSRSL
QUANTITY
RNC50J4421FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J4421FSRSL
Internal Part NumberEIS-RNC50J4421FSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.42k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J4421FSRSL
Related LinksRNC50J4, RNC50J4421FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J4421FSRSL Details Description
Related parts for RNC50J4421FSRSL
FIXED IND 270UH 3.3A 160 MOHM TH datasheet.pdf
SIDACTOR 3CHP 270V 400A MS-013 datasheet.pdf
RES SMD 1.33K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
GDT 230V 20% 10KA datasheet.pdf
CAP POLYMER 220UF 20% 2.5V SMD datasheet.pdf
STRIPPING TOOL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
ROUND SPACER #4 PVC 31.12MM datasheet.pdf
FERRITE TOROID CORE EMI 14MM datasheet.pdf
DIN-POWER SHELL HOUSING D20 META datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf