Vishay/Dale RNC50J6190BSB14
RNC50J6190BSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J6190BSB14
Brief Description
RES 619 OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J6190BSB14.pdf
Availability of RNC50J6190BSB14
QUANTITY
RNC50J6190BSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J6190BSB14
Internal Part NumberEIS-RNC50J6190BSB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)619
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J6190BSB14
Related LinksRNC50J6, RNC50J6190BSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J6190BSB14 Details Description
Related parts for RNC50J6190BSB14
JACK BANANA INSULATED RED datasheet.pdf
TIE HOLD FLAT RIV WIT 18-60 .17" datasheet.pdf
TERM SOLDER TURRET .125"L datasheet.pdf
IC SRAM 36MBIT 250MHZ 165FBGA datasheet.pdf
IC MUX LATCH 3BIT 4:1 ECL 28PLCC datasheet.pdf
FUSE 630MA 250V 5X20MM FAST 5PK datasheet.pdf
HOOK-UP SOLID 18AWG BLACK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 16.5W datasheet.pdf
SAW FILTER RF 915MHZ SM2016-4 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 100BGA datasheet.pdf
CAP CER 4PF 16V NP0 01005 datasheet.pdf