Vishay/Dale RNC50J6193FRB14
RNC50J6193FRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J6193FRB14
Brief Description
RES 619K OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J6193FRB14.pdf
Availability of RNC50J6193FRB14
QUANTITY
RNC50J6193FRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J6193FRB14
Internal Part NumberEIS-RNC50J6193FRB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)619k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J6193FRB14
Related LinksRNC50J6, RNC50J6193FRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J6193FRB14 Details Description
Related parts for RNC50J6193FRB14
IDC CABLE - CSC50G/AE50G/CSC50G datasheet.pdf
OSC XO 30.000MHZ TTL PC PIN datasheet.pdf
Connector Receptacle 50 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
FUSE 40A 500V BLK DT III datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 10V 20% 1411 datasheet.pdf
OSC PROG 2.5NS 30PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf