Vishay/Dale RNC50J6341BRRSL
RNC50J6341BRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J6341BRRSL
Brief Description
RES 6.34K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J6341BRRSL.pdf
Availability of RNC50J6341BRRSL
QUANTITY
RNC50J6341BRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J6341BRRSL
Internal Part NumberEIS-RNC50J6341BRRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.34k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J6341BRRSL
Related LinksRNC50J6, RNC50J6341BRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J6341BRRSL Details Description
Related parts for RNC50J6341BRRSL
RES MO 1W 1.6 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
HYDRAULIC HOSE ASSEMBLY 6 FT. datasheet.pdf
TVS DIODE 43VWM 72.87VC SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
VARISTOR 459V 6KA DISC 14MM datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 125V datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER 6A datasheet.pdf
26500 11C 10#16 1#2 S PLUG AN datasheet.pdf
Rail-to-Rail, Very Fast, 2.5 V to 5.5 V, Single-Supply TTL/CMOS Comparator IC datasheet.pdf