Vishay/Dale RNC50J6342BSRSL
RNC50J6342BSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J6342BSRSL
Brief Description
RES 63.4K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J6342BSRSL.pdf
Availability of RNC50J6342BSRSL
QUANTITY
RNC50J6342BSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J6342BSRSL
Internal Part NumberEIS-RNC50J6342BSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)63.4k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J6342BSRSL
Related LinksRNC50J6, RNC50J6342BSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J6342BSRSL Details Description
Related parts for RNC50J6342BSRSL
SENSOR 1500PSI 7/16-20UNF2B 4.5V datasheet.pdf
RES 910 OHM 1/2W 10% AXIAL datasheet.pdf
RES 619 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 13.3 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 8.33K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 1.3NS 50PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
HEATSINK 50X40X9.5MM XCUT datasheet.pdf
COMBO-D PIN TH datasheet.pdf
CONN MICRO-MIN 16POS datasheet.pdf
LORA BI-BAND 433/868 MBED SHIELD datasheet.pdf
RES 422 OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf