Vishay/Dale RNC50J6343FRB14
RNC50J6343FRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J6343FRB14
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 634K OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J6343FRB14.pdf
Availability of RNC50J6343FRB14
QUANTITY
RNC50J6343FRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J6343FRB14
Internal Part NumberEIS-RNC50J6343FRB14
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)634k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J6343FRB14
Related LinksRNC50J6, RNC50J6343FRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J6343FRB14 Details Description
Related parts for RNC50J6343FRB14
IC SHIFT REGISTER 8BIT 14DIP datasheet.pdf
CONN HEADER 70POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
MODULE DDR2 1GB 240-DIMM datasheet.pdf
OSC XO 40.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 16POS STRGHT PINS datasheet.pdf
RES 301 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 3A DDPAK datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
ADJ(DJ) RELAY (SEALED, 2A, 2-COI datasheet.pdf
DISPLAY 0.56" 2DIGIT RED CA SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 20% 310VAC AXIAL datasheet.pdf