Vishay/Dale RNC50J6733BSBSL
RNC50J6733BSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J6733BSBSL
Brief Description
RES 673K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J6733BSBSL.pdf
Availability of RNC50J6733BSBSL
QUANTITY
RNC50J6733BSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J6733BSBSL
Internal Part NumberEIS-RNC50J6733BSBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)673k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J6733BSBSL
Related LinksRNC50J6, RNC50J6733BSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J6733BSBSL Details Description
Related parts for RNC50J6733BSBSL
CONN EDGECARD 40POS .100 EXTEND datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 14POS R/A 5MM datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 15VIN 15VOUT datasheet.pdf
RES SMD 33.2 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS W/SKT INLINE datasheet.pdf
LED COOL WHITE DIFF 2SMD R/A datasheet.pdf
VARIOFACE SPRING/HEADER 20POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
LED RED DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf