Vishay/Dale RNC50J6813FSRSL
RNC50J6813FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J6813FSRSL
Brief Description
RES 681K OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J6813FSRSL.pdf
Availability of RNC50J6813FSRSL
QUANTITY
RNC50J6813FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J6813FSRSL
Internal Part NumberEIS-RNC50J6813FSRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)681k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J6813FSRSL
Related LinksRNC50J6, RNC50J6813FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J6813FSRSL Details Description
Related parts for RNC50J6813FSRSL
CONN HEADER 10 POS GOLD PCB datasheet.pdf