Vishay/Dale RNC50J69R8BSRE6
RNC50J69R8BSRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J69R8BSRE6
Brief Description
RES 69.8 OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J69R8BSRE6.pdf
Availability of RNC50J69R8BSRE6
QUANTITY
RNC50J69R8BSRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J69R8BSRE6
Internal Part NumberEIS-RNC50J69R8BSRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)69.8
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J69R8BSRE6
Related LinksRNC50J6, RNC50J69R8BSRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J69R8BSRE6 Details Description
Related parts for RNC50J69R8BSRE6
IC OPAMP GP 100MHZ RRO 8SO datasheet.pdf
IC TEMP SENSOR SW SOT23-5 datasheet.pdf
Connector Receptacle 64 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC FLASH 16GBIT 56BGA datasheet.pdf
Crystal 7.6800MHz 30ppm 18pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
LED PANEL YLW DIFF SNAP-IN STR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
RES 19.8K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 7.68 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 10POS PIN datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
FERRITE BEAD 600 OHM 0603 datasheet.pdf