Vishay/Dale RNC50J7320BSBSL
RNC50J7320BSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J7320BSBSL
Brief Description
RES 732 OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J7320BSBSL.pdf
Availability of RNC50J7320BSBSL
QUANTITY
RNC50J7320BSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J7320BSBSL
Internal Part NumberEIS-RNC50J7320BSBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)732
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J7320BSBSL
Related LinksRNC50J7, RNC50J7320BSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J7320BSBSL Details Description
Related parts for RNC50J7320BSBSL
RELAY SOFTSTOP 120V 25A AC OUT datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX 8X1 20QFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS .100 DL STR PCB datasheet.pdf
RES SMD 2.94K OHM 1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
HEADER 38POS STR DUAL INSUL 2ROW datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
RES 18.7 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.16 OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf