Vishay/Dale RNC50J7682BSRSL
RNC50J7682BSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J7682BSRSL
Brief Description
RES 76.8K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J7682BSRSL.pdf
Availability of RNC50J7682BSRSL
QUANTITY
RNC50J7682BSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J7682BSRSL
Internal Part NumberEIS-RNC50J7682BSRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)76.8k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J7682BSRSL
Related LinksRNC50J7, RNC50J7682BSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J7682BSRSL Details Description
Related parts for RNC50J7682BSRSL
RES SMD 1.33K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC MONITOR BAT LP SC70-5 datasheet.pdf
CAP CER 47PF 50V C0H AXIAL datasheet.pdf
BOARD LEVEL HEAT SINK datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
TOOL CHANGE KIT FOR 5360 datasheet.pdf
CABLE 2COND 20AWG BROWN 100' datasheet.pdf
FIXED IND 390UH 1A 680 MOHM SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf