Vishay/Dale RNC50J8451BSB14
RNC50J8451BSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J8451BSB14
Brief Description
RES 8.45K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J8451BSB14.pdf
Availability of RNC50J8451BSB14
QUANTITY
RNC50J8451BSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J8451BSB14
Internal Part NumberEIS-RNC50J8451BSB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)8.45k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J8451BSB14
Related LinksRNC50J8, RNC50J8451BSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J8451BSB14 Details Description
Related parts for RNC50J8451BSB14
IC REG CTRLR PWM CM 8-DIP datasheet.pdf
MTA CONN ASSY 28 AWG STD 20POS datasheet.pdf
CONN HDI PLUG 160POS 4ROW R/A datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN FPC TOP 5POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
FIXED IND 2.7UH 89MA 2 OHM datasheet.pdf
DIN RAIL MOUTING ADAPTOR datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf