Vishay/Dale RNC50J8452BSRSL
RNC50J8452BSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J8452BSRSL
Brief Description
RES 84.5K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J8452BSRSL.pdf
Availability of RNC50J8452BSRSL
QUANTITY
RNC50J8452BSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J8452BSRSL
Internal Part NumberEIS-RNC50J8452BSRSL
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)84.5k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J8452BSRSL
Related LinksRNC50J8, RNC50J8452BSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J8452BSRSL Details Description
Related parts for RNC50J8452BSRSL
TVS DIODE 20VWM 34.02VC SMC datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 36-72VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.5W 24VIN 12VOUT datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER I2C HOTSWAP 14DFN datasheet.pdf
RES 12K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 6.14MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf