Vishay/Dale RNC50J8452FMRSL
RNC50J8452FMRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J8452FMRSL
Brief Description
RES 84.5K OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J8452FMRSL.pdf
Availability of RNC50J8452FMRSL
QUANTITY
RNC50J8452FMRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J8452FMRSL
Internal Part NumberEIS-RNC50J8452FMRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)84.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J8452FMRSL
Related LinksRNC50J8, RNC50J8452FMRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J8452FMRSL Details Description
Related parts for RNC50J8452FMRSL
RES 47 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 16.9K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 12 OHM 5% 1W 2010 datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS W/SKT BOX datasheet.pdf
RES 1.82K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 232K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 270UH 35MA 37 OHM SMD datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CRYSTAL 30.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf
CONN SKT STR SLDR FLATPAQ datasheet.pdf
330UF 6.3V 6.3X11 85C RAD datasheet.pdf