Vishay/Dale RNC50J84R5BSRE6
RNC50J84R5BSRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J84R5BSRE6
Brief Description
RES 84.5 OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J84R5BSRE6.pdf
Availability of RNC50J84R5BSRE6
QUANTITY
RNC50J84R5BSRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J84R5BSRE6
Internal Part NumberEIS-RNC50J84R5BSRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)84.5
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J84R5BSRE6
Related LinksRNC50J8, RNC50J84R5BSRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J84R5BSRE6 Details Description
Related parts for RNC50J84R5BSRE6
CONN IDC SOCKET 24POS W/POL 15AU datasheet.pdf
IC REG SWTCHD CAP INV ADJ 16SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.5V SOT23-5 datasheet.pdf
FIXED IND 360NH 41A 1.1 MOHM SMD datasheet.pdf
SWITCH PLUNGER SPDT 7A SOLDER datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 25V 10% 2910 datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 25V X5R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 8POS PIN datasheet.pdf
CABLE 3POS SOCKET STR-OPEN 15M datasheet.pdf