Vishay/Vitramon VJ0805D300MXXAC
VJ0805D300MXXAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D300MXXAC
Brief Description
CAP CER 30PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D300MXXAC.pdf
Availability of VJ0805D300MXXAC
QUANTITY
VJ0805D300MXXAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D300MXXAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D300MXXAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance30pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D300MXXAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D300MXXAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D300MXXAC Details Description
Related parts for VJ0805D300MXXAC
RES ARRAY 5 RES 10K OHM 10SRT datasheet.pdf
CAP FILM 0.033UF 10% 100VDC 1913 datasheet.pdf
TOOL datasheet.pdf
FACEPLATE SNAPSCREW WHITE datasheet.pdf
Connector Header 6 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 78 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
HEAVYCON HOUSING/ACCESSORY datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 10% 310VAC RAD datasheet.pdf
RES 402 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SOLDERSLEEVE SHIELD TERMINATOR datasheet.pdf
50UF 150V 23X30 105C AXI datasheet.pdf