Vishay/Dale RNC50J9311BSB14
RNC50J9311BSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J9311BSB14
Brief Description
RES 9.31K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J9311BSB14.pdf
Availability of RNC50J9311BSB14
QUANTITY
RNC50J9311BSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J9311BSB14
Internal Part NumberEIS-RNC50J9311BSB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)9.31k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J9311BSB14
Related LinksRNC50J9, RNC50J9311BSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J9311BSB14 Details Description
Related parts for RNC50J9311BSB14
CAP ALUM 4700UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
WASHER FLAT 1/4 NYLON datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 5A 6V datasheet.pdf
RES SMD 2.87K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 100 BASE-T datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 78 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
CABLE 3COND 24AWG SHLD 500' datasheet.pdf
FERRITE CORE datasheet.pdf
DIODE ZENER 33V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
CAP FILM 0.0033UF 5% 1000VDC AXI datasheet.pdf