Vishay/Dale RNC50J9832BSRE6
RNC50J9832BSRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J9832BSRE6
Brief Description
RES 98.3K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J9832BSRE6.pdf
Availability of RNC50J9832BSRE6
QUANTITY
RNC50J9832BSRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J9832BSRE6
Internal Part NumberEIS-RNC50J9832BSRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)98.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J9832BSRE6
Related LinksRNC50J9, RNC50J9832BSRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J9832BSRE6 Details Description
Related parts for RNC50J9832BSRE6
IC EEPROM 4KBIT 10MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
FUSE AUTO 50A 32VDC AUTO LINK datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 7POS 270DEG 5MM datasheet.pdf
RES 422 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 154 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 23.7 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 25POS SKT datasheet.pdf
OUTPUT MODULE 16 SOLID ST 24VDC datasheet.pdf
IC TOUCH SENSOR 32TQFP datasheet.pdf
VARISTOR 610V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf