Vishay/Dale RNC55H2322FSRSL
RNC55H2322FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC55H2322FSRSL
Brief Description
RES 23.2K OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC55H2322FSRSL.pdf
Availability of RNC55H2322FSRSL
QUANTITY
RNC55H2322FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC55H2322FSRSL
Internal Part NumberEIS-RNC55H2322FSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/01, RNC55
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)23.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC55H2322FSRSL
Related LinksRNC55H2, RNC55H2322FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC55H2322FSRSL Details Description
Related parts for RNC55H2322FSRSL
RES 120 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
POLYSWITCH .20A RESET FUSE SMD datasheet.pdf
RES SMD 210K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 680K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 18 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 8 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
DSUB 24H7 M PCB HP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 250W datasheet.pdf
RES 243 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 200.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf