Vishay/Dale RNC55H2323BSRE6
RNC55H2323BSRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RNC55H2323BSRE6
Brief Description
RES 232K OHM 1/8W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC55H2323BSRE6.pdf
Availability of RNC55H2323BSRE6
QUANTITY
RNC55H2323BSRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC55H2323BSRE6
Internal Part NumberEIS-RNC55H2323BSRE6
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/01, RNC55
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)232k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC55H2323BSRE6
Related LinksRNC55H2, RNC55H2323BSRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC55H2323BSRE6 Details Description
Related parts for RNC55H2323BSRE6
KIT CAP RADIAL NHG SER 180 PCS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
TRIMMER 50K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
RES 54.9 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 31POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 14AWG BLACK 500' datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 80LQFP datasheet.pdf
RES 1.65M OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
USB FLASH AH322 8GB SLC ET IND datasheet.pdf
33UF 450V 16X25MM 105C 2500H datasheet.pdf