Vishay/Dale RNC55H3200FRBSL
RNC55H3200FRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC55H3200FRBSL
Brief Description
RES 320 OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC55H3200FRBSL.pdf
Availability of RNC55H3200FRBSL
QUANTITY
RNC55H3200FRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC55H3200FRBSL
Internal Part NumberEIS-RNC55H3200FRBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/01, RNC55
PackagingBulk
Resistance (Ohms)320
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC55H3200FRBSL
Related LinksRNC55H3, RNC55H3200FRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC55H3200FRBSL Details Description
Related parts for RNC55H3200FRBSL
FILTER HIGH FREQ 2200PF 0805 datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 35POS STR datasheet.pdf
FILTER PERFORM SNAP-IN INLET 15A datasheet.pdf
CONN HDR SPRING DL 30POS SLD CUP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 15POS R/A 5MM datasheet.pdf
IC REG LDO 2.9V 0.2A 4WLCSP datasheet.pdf
RES SMD 46.4KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
KRIMPING DIE (ATP-P-175-E2) datasheet.pdf
RES 93.1K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 25POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 130POS DR LOW datasheet.pdf