Vishay/Dale RNC55H3321BSB14
RNC55H3321BSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC55H3321BSB14
Brief Description
RES 3.32K OHM 1/8W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC55H3321BSB14.pdf
Availability of RNC55H3321BSB14
QUANTITY
RNC55H3321BSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC55H3321BSB14
Internal Part NumberEIS-RNC55H3321BSB14
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/01, RNC55
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.32k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC55H3321BSB14
Related LinksRNC55H3, RNC55H3321BSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC55H3321BSB14 Details Description
Related parts for RNC55H3321BSB14
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V D2PAK datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 14SOIC datasheet.pdf
MAT TABLE ESD 24"X40' ROYAL BLUE datasheet.pdf
IC CTRLR DDR DRAM, SDRAM 28QSOP datasheet.pdf
TEST CLIPS MINI SMD GRABBER BLK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TRANSMITTER FBR OPT IR PHOTOLINK datasheet.pdf
VARISTOR 324V 6KA DISC 14MM datasheet.pdf
Connector Socket 55 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 1.8V SMD datasheet.pdf