Vishay/Dale RNC55H3321FMRSL
RNC55H3321FMRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC55H3321FMRSL
Brief Description
RES 3.32K OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC55H3321FMRSL.pdf
Availability of RNC55H3321FMRSL
QUANTITY
RNC55H3321FMRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC55H3321FMRSL
Internal Part NumberEIS-RNC55H3321FMRSL
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/01, RNC55
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC55H3321FMRSL
Related LinksRNC55H3, RNC55H3321FMRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC55H3321FMRSL Details Description
Related parts for RNC55H3321FMRSL
XFRMR LAMINATED 480VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 130 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 47.5K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf