Vishay/Dale RNC55H3321FSRE6
RNC55H3321FSRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RNC55H3321FSRE6
Brief Description
RES 3.32K OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC55H3321FSRE6.pdf
Availability of RNC55H3321FSRE6
QUANTITY
RNC55H3321FSRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC55H3321FSRE6
Internal Part NumberEIS-RNC55H3321FSRE6
Standard Package1
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/01, RNC55
PackagingCut Tape (CT)
Resistance (Ohms)3.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC55H3321FSRE6
Related LinksRNC55H3, RNC55H3321FSRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC55H3321FSRE6 Details Description
Related parts for RNC55H3321FSRE6
IC PLL CLOCK DRIVER 1.8V 40-QFN datasheet.pdf
CONN FFC RCPT 12POS 2.54MM datasheet.pdf
IC GATE OR 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR V2552 32QFN datasheet.pdf
IC SRAM 36MBIT 550MHZ 165FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.2V 5W T18 datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 247MA 730 MOHM datasheet.pdf