Vishay/Dale RNC55H3322FRRSL
RNC55H3322FRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC55H3322FRRSL
Brief Description
RES 33.2K OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC55H3322FRRSL.pdf
Availability of RNC55H3322FRRSL
QUANTITY
RNC55H3322FRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC55H3322FRRSL
Internal Part NumberEIS-RNC55H3322FRRSL
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/01, RNC55
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC55H3322FRRSL
Related LinksRNC55H3, RNC55H3322FRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC55H3322FRRSL Details Description
Related parts for RNC55H3322FRRSL
CONVERTER DC/DC +-12V 15W OUT datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.15A 16SOIC datasheet.pdf
RES 2.7 OHM 2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 10V 0.5A TO220CP-3 datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 2.5A 250VAC AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 56PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 2.32M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 499 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS CABLE SKT RA datasheet.pdf