Vishay/Dale RNC55H3323FPR36
RNC55H3323FPR36 picture photo
Mfg. Part Number
RNC55H3323FPR36
Brief Description
RES 332K OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC55H3323FPR36.pdf
Availability of RNC55H3323FPR36
QUANTITY
RNC55H3323FPR36 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC55H3323FPR36
Internal Part NumberEIS-RNC55H3323FPR36
Standard Package5,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/01, RNC55
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)332k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC55H3323FPR36
Related LinksRNC55H3, RNC55H3323FPR36 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC55H3323FPR36 Details Description
Related parts for RNC55H3323FPR36
RES 75 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 7.87K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC ENCORE MCU FLASH 8K 20-DIP datasheet.pdf
SENSOR 1500PSI M12-1.5 6G 4.5V datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V LFPAK datasheet.pdf
RES 6.20K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
IEC DISTRIBUTION UNIT datasheet.pdf
5.00MM EURO PLUG VERT ME FWE GRN datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 3POS datasheet.pdf
PRESSIN TOOL IMPACT 2PX12C datasheet.pdf
R/A REC POWER BLADE datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS PIN datasheet.pdf