Vishay/Dale RNC55H3323FSRSL
RNC55H3323FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC55H3323FSRSL
Brief Description
RES 332K OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC55H3323FSRSL.pdf
Availability of RNC55H3323FSRSL
QUANTITY
RNC55H3323FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC55H3323FSRSL
Internal Part NumberEIS-RNC55H3323FSRSL
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/01, RNC55
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)332k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC55H3323FSRSL
Related LinksRNC55H3, RNC55H3323FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC55H3323FSRSL Details Description
Related parts for RNC55H3323FSRSL
Connector Quick Connect Receptacle 18-22 AWG 0.110" (2.79mm) Crimp datasheet.pdf
IC CHARGER BATT USB LI-ION 20MLP datasheet.pdf
RES SMD 4.32KOHM 0.5% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 3POS BOX MNT SCKT datasheet.pdf
TVS DIODE 14VWM 23.2VC DO214AB datasheet.pdf
TRIMMER 2K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 3POS SKT datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 1.5KB FLASH 20SSOP datasheet.pdf
CABLE ASSY DISPLAYPORT W/LATCH datasheet.pdf
1000UF 10V 10X12,5 datasheet.pdf