Vishay/Dale RNC55H4320FRB14
RNC55H4320FRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC55H4320FRB14
Brief Description
RES 432 OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC55H4320FRB14.pdf
Availability of RNC55H4320FRB14
QUANTITY
RNC55H4320FRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC55H4320FRB14
Internal Part NumberEIS-RNC55H4320FRB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)432
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC55H4320FRB14
Related LinksRNC55H4, RNC55H4320FRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC55H4320FRB14 Details Description
Related parts for RNC55H4320FRB14
CARD EDGE 62POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
IC REG BOOST ADJ 525MA 8SOIC datasheet.pdf
RES 280 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 12.7K OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 255K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.21KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
CABLE 3COND 18AWG BLACK 1000' datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
CUSTOM SWITCH datasheet.pdf
SOLDERSLEEVE SHIELD TERMINATOR datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 240V 200MA SOT23 datasheet.pdf