Vishay/Dale RNC55H4480BSBSL
RNC55H4480BSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC55H4480BSBSL
Brief Description
RES 448 OHM 1/8W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC55H4480BSBSL.pdf
Availability of RNC55H4480BSBSL
QUANTITY
RNC55H4480BSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC55H4480BSBSL
Internal Part NumberEIS-RNC55H4480BSBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)448
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC55H4480BSBSL
Related LinksRNC55H4, RNC55H4480BSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC55H4480BSBSL Details Description
Related parts for RNC55H4480BSBSL
OPTOISOLATOR 5KV 2CH TRANS 8SMD datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 15W datasheet.pdf
SWITCH UNIT ROUND ALT 3POS datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 7/16-20UNF 2B 4.5V datasheet.pdf
BASED LED MIDGET GROOVE GREEN datasheet.pdf
15.88MM DIA 1=25/PK datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
TOOL INSERTION PLIER 0 GA datasheet.pdf
BOARD POTENTIOMETER datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS WALL MNT PIN datasheet.pdf