Vishay/BCcomponents S151K29S3NN63L6R
S151K29S3NN63L6R picture photo
Mfg. Part Number
S151K29S3NN63L6R
Brief Description
CAP CER 150PF 1KV S3N RADIAL
Datasheet Download
S151K29S3NN63L6R.pdf
Availability of S151K29S3NN63L6R
QUANTITY
S151K29S3NN63L6R Order Process
Ship out your order
Specifications of S151K29S3NN63L6R
Internal Part NumberEIS-S151K29S3NN63L6R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesS
PackagingBulk
Capacitance150pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientS3N
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.295" Dia (7.50mm)
Height - Seated (Max)0.484" (12.30mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.252" (6.40mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S151K29S3NN63L6R
Related LinksS151K29S, S151K29S3NN63L6R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
S151K29S3NN63L6R Details Description
Related parts for S151K29S3NN63L6R
IC REG SWITCHD CAP INV SOT23A datasheet.pdf
RES SMD 432K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 150V 0606 datasheet.pdf
RES 2.7 OHM 0.4W 5% AXIAL datasheet.pdf
NUT DRIVER HEX SOCKET 3MM 6.3" datasheet.pdf
BOX S STEEL NATURAL 42"L X 36"W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
WTRTT PLUG 4P5W 20A 250V datasheet.pdf
HEATSINK STAR LED 45MM BLK datasheet.pdf