ASSMANN WSW Components A-TB508-OQ04CH
A-TB508-OQ04CH picture photo
Mfg. Part Number
A-TB508-OQ04CH
Datasheet Download
A-TB508-OQ04CH.pdf
Availability of A-TB508-OQ04CH
QUANTITY
A-TB508-OQ04CH Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB508-OQ04CH
Internal Part NumberEIS-A-TB508-OQ04CH
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions4
Positions Per Level4
Number of Levels1
Pitch0.200" (5.08mm)
Header Orientation90°, Right Angle
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating Finish-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB508-OQ04CH
Related LinksA-TB508, A-TB508-OQ04CH Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB508-OQ04CH Details Description
Related parts for A-TB508-OQ04CH
OPTOCOUPLER SSR 400V 6DIP datasheet.pdf