Vishay/Dale RNC55H4643BSRSL
RNC55H4643BSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC55H4643BSRSL
Brief Description
RES 464K OHM 1/8W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC55H4643BSRSL.pdf
Availability of RNC55H4643BSRSL
QUANTITY
RNC55H4643BSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC55H4643BSRSL
Internal Part NumberEIS-RNC55H4643BSRSL
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/01, RNC55
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)464k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC55H4643BSRSL
Related LinksRNC55H4, RNC55H4643BSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC55H4643BSRSL Details Description
Related parts for RNC55H4643BSRSL
IC CTRLR DUAL COMP/VREF 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC REG LDO 4.7V 65MA SOT23-5 datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX QUAD 2X1 100LFCSP datasheet.pdf
NAVATAR C-MOUNT LENS 16MM F1.4 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 220V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 220PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
CABLE 4POS datasheet.pdf
LED XLAMP CXA WHITE datasheet.pdf
220UF 50V 12,5X20MM 125C 3000H datasheet.pdf