TXC CORPORATION 7L-19.200MBS-T
7L-19.200MBS-T picture photo
Mfg. Part Number
7L-19.200MBS-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC VCTCXO 19.2MHZ CLPD SNWV SMD
Datasheet Download
7L-19.200MBS-T.pdf
Availability of 7L-19.200MBS-T
QUANTITY
7L-19.200MBS-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7L-19.200MBS-T
Internal Part NumberEIS-7L-19.200MBS-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
Series7L
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCTCXO
Frequency19.2MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±2ppm
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)2mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7L-19.200MBS-T
Related Links7L-19.2, 7L-19.200MBS-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7L-19.200MBS-T Details Description
Related parts for 7L-19.200MBS-T
JUMPER-H1506TR/A3049R/H1504TR 4" datasheet.pdf
IC QUAD 2-TO-1 SEL/MUX 16-SOIC datasheet.pdf
CIR BRKR 25A 480VAC 110VDC datasheet.pdf
KIT BOE-BOT (USB) datasheet.pdf
RES SMD 200 OHM 1% 1/3W 1206 datasheet.pdf
SWITCH DETECT TINY SPST 1MA 5VDC datasheet.pdf
CONN RCPT 53POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 16A 125V datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
BOX S STEEL 18.03"L X 15.04"W datasheet.pdf
PCB CONN CARRIER 2.54MM datasheet.pdf
CAP FILM 0.12UF 10% 250VDC RDL datasheet.pdf