Vishay/Dale RNC55H6813FMRSL
RNC55H6813FMRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC55H6813FMRSL
Brief Description
RES 681K OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC55H6813FMRSL.pdf
Availability of RNC55H6813FMRSL
QUANTITY
RNC55H6813FMRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC55H6813FMRSL
Internal Part NumberEIS-RNC55H6813FMRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/01, RNC55
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)681k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC55H6813FMRSL
Related LinksRNC55H6, RNC55H6813FMRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC55H6813FMRSL Details Description
Related parts for RNC55H6813FMRSL
RES SMD 0.025 OHM 1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
Connector Receptacle 36 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 2.8A 80 MOHM SMD datasheet.pdf
28P MTA100 CONN ASSY 22AWG RED datasheet.pdf
CONN STRAIN RELIEF 20POS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 21POS STR 2.5MM datasheet.pdf
CAP FILM 30UF 5% 480VAC QC TERM datasheet.pdf
PMI BASE 11/16 NEON BAY SOLDER datasheet.pdf
RES 22K OHM 1/2W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf
CRYSTAL 14.745600 MHZ datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf