Vishay/Dale RNC55H9313FSRSL
RNC55H9313FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC55H9313FSRSL
Brief Description
RES 931K OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC55H9313FSRSL.pdf
Availability of RNC55H9313FSRSL
QUANTITY
RNC55H9313FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC55H9313FSRSL
Internal Part NumberEIS-RNC55H9313FSRSL
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/01, RNC55
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)931k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC55H9313FSRSL
Related LinksRNC55H9, RNC55H9313FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC55H9313FSRSL Details Description
Related parts for RNC55H9313FSRSL
IC FLASH 4MBIT 80NS 48TSOP datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV TRANSISTOR 4SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES 1.8M OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 3.3K OHM 5% 0805 datasheet.pdf
RES SMD 28.7 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 33K OHM 0.5% 1/5W 0805 datasheet.pdf
RES 316 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER datasheet.pdf
IC MOTOR CONTROLLER/DRIVER SMD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 5V 10UA datasheet.pdf