Vishay/Dale RNC55J22R9BSRSL
RNC55J22R9BSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC55J22R9BSRSL
Brief Description
RES 22.9 OHM 1/8W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC55J22R9BSRSL.pdf
Availability of RNC55J22R9BSRSL
QUANTITY
RNC55J22R9BSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC55J22R9BSRSL
Internal Part NumberEIS-RNC55J22R9BSRSL
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/01, RNC55
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.9
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC55J22R9BSRSL
Related LinksRNC55J2, RNC55J22R9BSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC55J22R9BSRSL Details Description
Related parts for RNC55J22R9BSRSL
RES SMD 41.2 OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
DSUB CABLE - CMM37S/AE37G/CFM37S datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 300W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
RES SMD 402K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DIODE ZENER 160V 3W DO204AL datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 45MA 28 OHM TH datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS IN-LINE datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 35A datasheet.pdf