Vishay/Dale RNC55J2320BSBSL
RNC55J2320BSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC55J2320BSBSL
Brief Description
RES 232 OHM 1/8W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC55J2320BSBSL.pdf
Availability of RNC55J2320BSBSL
QUANTITY
RNC55J2320BSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC55J2320BSBSL
Internal Part NumberEIS-RNC55J2320BSBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/01, RNC55
PackagingBulk
Resistance (Ohms)232
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC55J2320BSBSL
Related LinksRNC55J2, RNC55J2320BSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC55J2320BSBSL Details Description
Related parts for RNC55J2320BSBSL
CONN SIM CARD R/A SMD W/SWITCH datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 15POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 R/A datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES ARRAY 10 RES 330 OHM 11SIP datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 10V 20% 0805 datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 1A 12V datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
RES 5.36K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf