Vishay/Dale RNC55J2321BSR36
RNC55J2321BSR36 picture photo
Mfg. Part Number
RNC55J2321BSR36
Brief Description
RES 2.32K OHM 1/8W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC55J2321BSR36.pdf
Availability of RNC55J2321BSR36
QUANTITY
RNC55J2321BSR36 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC55J2321BSR36
Internal Part NumberEIS-RNC55J2321BSR36
Standard Package5,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/01, RNC55
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.32k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC55J2321BSR36
Related LinksRNC55J2, RNC55J2321BSR36 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC55J2321BSR36 Details Description
Related parts for RNC55J2321BSR36
MAT ANTIFATIGUE TYPE DPL 36X60 datasheet.pdf
WIRE MARKER B/Y .32-.63"250PC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.147" NYLON 5/8" datasheet.pdf
IC OSC VCXO 81MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP CER 51PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.433" (11.00mm) datasheet.pdf