Vishay/Dale RNC55J2322BSBSL
RNC55J2322BSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC55J2322BSBSL
Brief Description
RES 23.2K OHM 1/8W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC55J2322BSBSL.pdf
Availability of RNC55J2322BSBSL
QUANTITY
RNC55J2322BSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC55J2322BSBSL
Internal Part NumberEIS-RNC55J2322BSBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/01, RNC55
PackagingBulk
Resistance (Ohms)23.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC55J2322BSBSL
Related LinksRNC55J2, RNC55J2322BSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC55J2322BSBSL Details Description
Related parts for RNC55J2322BSBSL
IC BACKUP BATT CNTRLR3.3V 16SOIC datasheet.pdf
IC COMPARATOR DUAL LOWPWR 8-SOIC datasheet.pdf
IC CLOCK GENERATOR 8-SOIC datasheet.pdf
CONN SOCKET 4POS R/A M12 T/H datasheet.pdf
CONN CHAMP MOUNTING BRACKET datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS W/PIN INLINE datasheet.pdf
CABLE 2COND 12AWG BLACK 5000' datasheet.pdf
RES SMD 374K OHM 0.1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
RES SMD 2M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HDR datasheet.pdf
MODICE ME HEAD 48POS W/O FERR datasheet.pdf